Sajt sela Bačko Petrovo Selo pokrenut je 2012. godine od strane udruženja „Mladi za naše selo“ sa ciljem informisanja  o aktuelnostima i kulturnim dešavanjima u našem naselju.

Trenutno naše naselje nema nijednu nezavisnu medijsku pokrivenost osim sajta sela, zbog toga smo smatrali u ono vreme bitnim da pokrenemo i održavamo sajt pod nazivom: www.backopetrovoselo.com.

Tokom poslednjih nekoliko godina na našem sajtu objavljeno je više stotina priloga i izveštaja od strane naših aktivista koji su u svoje slobodno vreme radili isključivo iz posvećenosti prema našem selu. Ovu našu aktivnost prigrlio je Državni sekretarijat Mađarske za nacionalnu politiku.

2018. godine naše udruženje uspešno je konkurisalo kod Fondacije Gabor Betlen na konkursu vezano za kulturu i obrazovanje usmereno na mađarsku zajednicu vojvođanske regije, stoga bili smo u mogućnosti da obnovimo sajt od sredstava namenjenih podršci lokalnih medija mađarske zajednice.S time pružena nam je prilika da u obnovljenom ruhu i dalje služimo našoj zajednici i našem mestu  – Bačkom Petrovom Selu.

Zahvaljujemo na mogućnosti.

Atila Sabo, predsednik udruženja „Mladi za naše selo“